Size bir telefon kadar yakınız
05309707135
Dil Seçin
trende

esenyurt buzdolabı tamircisi

15.12.2020
403 görüntülenme
esenyurt buzdolabı tamircisi
100 / 100

esenyurt buzdolabı tamircisi

esenyurt buzdolabı tamircisi, esenyurt  buzdolabı servis ücretleri,esenyurt buzdolabı lastik değişimi, buzdolapı lambası nasıl değiştirilir,esenyurt buzdolabı termostat fiyatları,esenyurt buzdolabı kompresör fiyatı,esenyurt buzdolabı buzdolabı servis ücretleri,esenyurt Buzdolabı  motor değişimi,esenyurt Buzdolabı Servisi, esenyurt buzdolabı tamircisi,esenyurt En yakın buzdolabı servisi,esenyurt buzdolabı tamircisi tel,esenyurt beyaz eşya tamircisi,esenyurt buzdolabı kart tamiri,esenyurt buzdolabı  tamir fiyatları, ara

esenyurt buzdolabı tamircisi

esenyurt buzdolabı tamircisi

esenyurt buzdolabı tamircisi olarak esenyurt ilçesinde Kaliteli hizmet ve orjinal yedek parça ile 0532 773 32 60  telefonumuzdan 7/24 hizmet vermekten gurur duymaktayız

Buzdolabınızdan 5-10 dakikada bir ‘tık’ sesi geliyor ve buzdolabında ısınma yapıyorsa,buzların erimesi, ana kart arızası, gaz dolum, gibi durumlar gözleniyorsa hemen esenyurt buzdolabı tamircisi ni arayın

esenyurt buzdolabı tamircisi

esenyurt buzdolabı tamircisi

esenyurt buzdolabı Buzdolabı Tamircisi  

esenyurt buzdolabı tamircisi buzdolabınızda oluşabilecek her türlü arıza için 7 / 24 çağrı merkezimiz sürekli olarak servis kaydı almaktadır.esenyurt buzdolabı tamircisi buzdolaplarınızda orijinal yedek parça kullanmaktadır. esenyurt buzdolabı tamircisi vermiş olduğu tüm bakım ve onarım hizmetlerine 1 yıl parça ve onarım garantisi vermektedir. gün içi ve hızlı teknik servis hizmeti sağlayan firmamız müşterilerimizin ürünlerinden maksimum derecede verim almasını ve müşteri şikayetlerinin en düşük seviyeye indirilmesini sağlamayı amaç edinmiştir.

esenyurt buzdolabı tamircisi

esenyurt buzdolabı tamircisi

Siz değerli müşterilerimizin buzdolabı cihazları sürekli kullanıldığın da ve elektrikler gidip geldiğinde, yanlış kullanımlardan dolayı arızalanma söz konusu olabilir.Tüm elektrikli aletler gibi beyaz eşyalarında doğru şekilde montajının ve düzenli bakımının yapılması gerekir.esenyurt  buzdolabı tamircisi montaj, bakım, yedek parça ve aksesuar, arıza gibi bütün ihtiyaçlarınızı karşılayacak olan hizmeti sunmaktadır. Herhangi bir sorun oluştuğunda esenyurt  buzdolabı tamircisi ile irtibata geçerek sorununuzu bize iletebilirsiniz. Bu sayede firmamız esenyurt  buzdolabı tamircisi beyaz eşya cihazlarınızın veriminin artmasını sağlıyor ve size daha kolay bir yaşam sağlamış oluyor

esenyurt buzdolabı tamircisi

 buzdolabı koku yapıyor

Buzdolabının kapağını her açtığınızda yüzünüze vuran ve tüm iştahınızı kaçıran kötü kokudan kurtulmak mı istiyorsunuz? Peki buzdolabı kokusu nasıl giderilir sorusunun cevabı nedir? İşte mutfaklarda korkulu rüya haline gelen kokuları ortadan kaldırmak ve koku oluşmasını önlemek için esenyurt buzdolabı tamircisi olarak bir kaç ipucu veriyoruz

Elbette ilk yapmanız gereken kokunun kaynağını belirlemek. Rafları dikkatlice kontrol edin ve kokunun nereden geldiğini bulmaya çalışın. Suçlu bozulmuş bir gıdaysa elinize bir çöp poşeti alın ve ondan kurtulun!

Kötü kokularla mücadelede buzdolabı temizliği son derece önemlidir. Buzdolabına koyduğunuz şişelerin, kapların, tencerelerin temizliğinden emin olun. Üzerinde yemek kalıntıları olan kapları, kapağından ketçap damlamış sos şişelerini buzdolabınıza yerleştirmeden önce nemli bir bezle silin. Ayrıca raflara damlayan sıvıları, yemek kalıntılarını hemen temizleyin. Aksi taktirde bunlar buzdolabı içinde kuruyarak koku oluşumuna neden olabilir. Ayrıca yiyeceklerinizi torbalayarak saklamanız koku oluşumunu engelleyecektir.

Birçok buzdolabında sebze bölümünün üzerinde ve dolabın arkasında hava tahliye filtresi bulunur. Bu filtreleri belli aralıklarla temizlemeniz gerekir. Bu, buzdolabınızın performansını korur, dolaptaki havanın tazelenmesini sağlar ve buzdolabı kokusu sorunundan kurtulmanıza yardımcı olur.

esenyurt buzdolabı tamircisi

Koku oluşumunu önlemek için geç kaldıysanız ve kötü kokular buzdolabınızı sardıysa da üzülmeyin. Dolabın kapısını her açtığınızda burnunuza gelen kötü kokuları yok etmek hiç zor değil. Yapabileceğiniz en kolay şey buzdolabınızı düzenli olarak temizlemek. Yetkili servislerden temin edilen yüzey temizleyicileri ile temizleme işlemine ayrıca yardımcı olabilirsiniz. Temizlik sırasında gereksiz enerji tüketiminden kaçınmak için buzdolabınızı fişten çekin.

Bir ölçü elma sirkesini üç ölçü sıcak suyla karıştırın. Yumuşak bir bezi bu karışımla ıslatarak buzdolabınızın içini iyice silin. Antiseptik özelliğe sahip elma sirkesi buzdolabındaki bakterileri öldürürken, kötü kokuları da ortadan kaldırır. Sirkenin kokusu gözünüzü korkutmasın. Elma sirkesi uçucudur, buzdolabınızı kısa bir süre havalandırarak kokusundan kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Sirke kullanmak istemiyorsanız aynı etkiyi yarım litre suyla bir çay kaşığı karbonatı karıştırarak da elde edebilirsiniz.

esenyurt buzdolabı tamircisi

esenyurt buzdolabı tamircisi

 Buzdolabı Karlanma Yapıyor

 Buzdolabı Karlanma Yapıyor sa yapıyorsa esenyurt buzdolabı tamircisi ile irtibata geçiniz hemen servis gönderelim esenyurt buzdolabı servisi çözsün.

 Buzdolabı Karlanma Yapıyor  şikayeti üzerine teknik servisimizden yardım isteyen müşterilerimizin cihazlarını incelediğimizde aynı sorunlar ile karşılaşıyoruz.

Buzdolabının kapıları açık kalmış olabilir,Buzdolabının kapı lastikleri aşınmış olabilir,Sistemde gaz eksilmesi (gaz kaçağı) olabilir,Dondurucu bölmenin fan motoru burçları aşınmış olabilir,Evap ısıtıcı arızalı veya değer kaybı olabilir buda karlanmaya sebep olabilir.

Bu arızalarda çözüm için sizin çok fazla yapabileceğiniz işlem yoktur. Ancak soğutucunuzun fişini çekip iki kapı açık iki gün dinlendirin. Kaplar kapalı veya daha az süre dinlendirirseniz, fayda göremezsiniz. Siz bu işlemi yaptıktan sonra buzdolabınızdaki arıza kesin düzelecektir. Fakat gelecek düzelmeden sonra – günlük bir periyotta arıza tekrar ederse soğutucunuzun esenyurt buzdolabı tamircisi ne gelmesi gerekecektir.

esenyurt buzdolabı tamircisi

esenyurt buzdolabı servisi

esenyurt buzdolabı kartı arızası

Akıllı cihaz teknolojisini bugün beyaz eşyalarda ve ev aletlerinde de görmek mümkün. Fonksiyonel olarak üretilen ev aletleri hem enerji tasarrufu hem de verim sağlıyor. Örneğin buzdolaplarındaki fonksiyonel özellikler besinlerin çok daha uzun süre taze olarak muhafaza edilmesine yardımcı oluyor. Ancak buzdolabı kartı arızası her zaman var olan bir risk ve önlem almak gerekiyor.

Buzdolabı Kartı Ne İşe Yarar?

Akıllı ev aletlerinin çalışma sistemlerini bilgisayarlara benzetebiliriz. Cihazın fonksiyonları belli komuta merkezlerinden ayarlanır. Buzdolabı kartı olarak bildiğimiz sistem parçası da cihazın beynidir. Tıpkı kombilerde ve diğer ev aletlerinde olduğu gibi, cihazın fonksiyonları bu merkez tarafından yönetilir. Bu kartın bozulması da cihazın çalışmaz hâle geldiğini gösterir.

Nitekim kart bozulduktan sonra ilk olarak fonksiyonel soğutma özelliği ortadan kalkacaktır. Yani buzdolabı soğutmaya devam etse bile bunun ölçüsünü ayarlamak imkânsız bir hâl alır. Gereğinden fazla soğutabilir, buzlanma yapabilir veya ısıyı eşit yaymakta zorlanarak buzların erimesine, yemeklerin bozulmasına sebep olabilir. Bu durumda buzdolabı kartının değiştirilmesi ya da tamir edilmesi gerekecektir.

esenyurt buzdolabı kartı tamiri

Buzdolabı Kart Tamiri

Teknik servisler genellikle tamirat yerine değişim yapmayı tercih ediyor. Nitekim buzdolabı kartı yandıysa ya da bozulduysa, tamir edildikten kısa bir süre sonra yine fonksiyon bozuklukları gösterebilir. Dolayısıyla değişim bu durumda daha garanti bir çözüm olacaktır. Ancak teknik servisler bu değişimi her zaman ücretsiz yapmıyor.

Garanti belgelerinde kullanıcı kaynaklı hataların ve şebeke kaynaklı problemlerin ücretsiz teknik destek kapsamına alınmayacağı taahhüt edilir. Yani dairedeki veya binadaki elektrik tesisatından kaynaklanan bir problem söz konusuysa, bu durum garanti kapsamına girmeyecek ve buzdolabı kartı arızası durumunda tamir, değişim ve kontrol için ek ücret istenecektir. Zira buzdolabı kartı yanması genellikle şebeke probleminden kaynaklanır.

Günlük hayatımızda kullandığımız ev aletleri tıpkı bir bilgisayar gibi teknolojik özelliklere sahip olmakta ve manuel veya ayarlanabilme sistemlerine geçmiştir. Kullanmış olduğunuz cihazların özellik açısından teknolojik bağımında komuta merkezi aracılığı ile ayarlanabilir. Buzdolabın beyni sayılan buzdolabı kartı da bu cihazlar içine girmektedir. Tıpkı diğer ev aletleri gibi bu cihazsal ana beyin de ana makineyi komut haline getirmekte yaramaktadır. Bu buzdolabı kartının da bozulması buzdolabı makinesinin işlevsel anlamda etkisiz hale getirmiş demektir. Kart bozulduktan sonra ilk işletim görevi olarak soğutma fonksiyonlarını devre dışı bırakmaktadır. Yani soğutma işlemi fonksiyonel bir derece de aktif olsa da bunun ölçülme olarak işlevini imkansız bir hale almaktadır. 
Gerektiğinden fazla soğutma fonksiyonu göstererek buzlanma sorununu ortaya çıkarabilir ve ya yaymış olduğu ısının orantısızca olma sebebi ile buzları eritebilir ve içinde muhafaza edilen besinlerin bozulmasına sebebiyet oluşturabilir. Bu durumda yapılması gerek şey buzdolabı kartının değiştirilmesi ve ya tamiratının esenyurt buzdolabı tamircisi tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir.
Teknik servis olarak vermiş olduğumuz hizmette sizlerin yaşamış olduğu bu sorunu ve hasar arıza meydana getirmiş olan buzdolabı makinanızın kartını değişimini büyük bir titizlikte yapmaktayız. Değişimi yapılmış olan buzdolabı kartı yandıysa ve ya bozulduysa kesin çözüm olarak değişimini bakımını kontrolünü onarımını yapıyoruz ve bir daha tekrarlanmayacak ve ya bir hasar meydana getirmeyecek bir halde çalışır bir duruma getiriyoruz.

Buzdolabı Bakımı

Buzdolabınızda bakıma muhtaçtır, aynı arabanız gibi motorunuz gibi bakım yapılarak daha uzun süreler kullanabilirsiniz. Bu sebeple buzdolabınıza bakım hizmetleri alabildiğinizi firmamızın bu hizmetleri sunduğunu bilmenizi isterim. Bakım hizmetlerinde buzdolabınızın arka petekler indeki tozları temizliyoruz, Buzdolabınıza gaz ilavesi yapıyoruz, fan motoru gerekirse yenileniyor gerekmezse fan motoru yağlama hizmeti sunuyoruz. Yani sizlere en kısa sürede bakım hizmeti vererek yardımcı oluyoruz.

 buzdolabı su akıtıyor

Buzdolabının su akıtmasının çeşitli nedenleri olup bunlar; filtrelerin bozulması, tahliye borusunda tıkanma oluşması, soğutma aksamlarında meydana gelen arızalar, sıcak havalarda yetersiz soğutma olarak sıralanabilir.

Aşağıda sıralanan durumlara göre su sızıntısının nedenini anlayabilirsiniz:

Buzdolabının yerini sık değiştirme,Yaz aylarında oluşan su akıntıları,Buzdolabınızı kullandığınız süre; en azından 3 senelik buzdolaplarında akıntı görülme ihtimali fazladır.

Ne sıklıkla servis çağırıyorsunuz ?

Rutin bakımlar beyaz eşyalar için oldukça önemlidir ve mümkünse olduğu kadar sık yapılmalıdır.

-Buzdolabınızda meydana gelen başka bir sıkıntıdan ötürü yan sanayi yedek parça değişimi yapıldı ise bu da buzdolabının su akıtmasına neden olabilir.

-Bunların dışında kalabalık aileler tarafından özensiz şekilde kullanılan buzdolapları da su akıntısı yapabilmektedir.

beylikdüzü regal buzdolabı servisi

Su Tahliye Kanalı Temizleme

Buzdolabınızın su sızdırması tahliye borusundan oluşan kirlilikten veya tıkanıklıktan meydana gelebilmektedir. Tahliye kanalını temizlemek için ince ve uzun bir telden yardım alabilirsiniz. Bunun dışında kuvvetli çekim gücü olan bir hortumunda yardımı olabilir.

Buzdolabınızın altından su gelmesi durumunda esenyurt buzdolabı tamircisi ekiplerinden destek yardım alabilirsiniz. Bu şekilde hızlı bir işlemle buzdolabınızın su akıtma problemini çözmüş olursunuz. Bu işlem kısa sürmekle birlikte gündelik hayatınızda size iş çıkartan su sızıntısından kurulmanızı sağlar. Ancak görmezden gelinen buzdolabının su akıtması durumu daha sonra buzdolabınızda farklı arızaların oluşmasına neden olabilmektedir. Size ufak bir problem olarak gelse de buzdolabınızın ömrünü kısaltabilen bir durumdur.

İnsanlar genelde bu problemi görmezden gelip su akıntısının olduğu yere bir örtü sermek ile yetinirler. Ancak bu şekilde hem sorun çözülmemiş olur hem de buzdolabının çevresine zamanla ağır bir koku yaymasına neden olur. Uygulanacak teknik destek sizi bu rahatsız edici durumdan kurtararak buzdolabınızı rahatça kullanmaya devam etmenizi sağlar.

 buzdolabı derin dondurucu soğutmuyor

Evimizde ve iş yerlerimizde kullandığımız en önemli elektronik cihazlardan biri buzdolaplarıdır. Buzdolabı yiyecek ve içeceklerin bozulmaması amacı ile saklandığı bir cihazdır. Özellikle de yaz dönemlerinde buzdolabına daha çok ihtiyacımız vardır. Çünkü yiyeceklerin soğutulması gibi önemli bir işlevi bulunmaktadır.

Yaz-kış fark etmez, buzdolabınız soğutma yapmıyorsa servis çağırmadan önce yapmanız gereken işlemler ve arıza nedenleri hakkındaki bilgileri aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz

Derin dondurucunuz çevresel etkiler veya tesisat kaynaklı durumlar nedeniyle doğru biçimde çalışmayı durdurabilir. Bu durumun üstesinden gelmek için bazı tesisat kontrollerinin yapılması ve ayar adımlarının takip edilmesi gerekir. Derin dondurucunuz soğutma işlemi yapmıyor olabilir. size önereceğimiz adımları izleyerek bu duruma çözüm bulabilirsiniz.

Öncelikle kapının tam kapandığından emin olun. Kapı açık kalmış ve lastikler birbirine yapışmıyor olabilir. Bu durumda sıcak hava içeri girer ve soğutma azalır. Bir bezi sıcak su ile ıslatıp, lastikleri sildikten sonra kapağı iki saat boyunca açmayın. Lastikler yumuşayarak birbirine yapışacaktır. 

Buzdolabı Soğutmuyor ise Neler Yapılmalı

Önce buzdolabınızın içini tamamen boşaltın.

Sonra dolabın fişini çekin.

4 saat kadar fişi çekili şekilde bekletin.

Bu sırada buzdolabınızın kapağını kapatmayın, kapak açık olsun.

4 saat bekledikten sonra buzdolabınızın fişini yeniden takın ve soğutma olup olmadığını kontrol edin.

Buzdolabınız çalışırken kapakları ve kapak lastiklerini kontrol edin.

Buzdolabınızın lastiklerinde esneme varsa eğer dışarıdan hava aldığı için soğutma yapmıyordur.

Bu şekilde buzdolabınız soğutmadığı gibi içerisinde yer alan besinlerin de erken bozulmasına neden olabilmektedir.

Lastiklerin esneyip esnemediğini anlamak için; buzdolabınızın kapağını kapatmadan arasına bir kağıt yerleştirin. Sonra kapağı kapatın. Buzdolabı kapağı kapanmıyor ise linkten bilgi alabilirsiniz. Buzdolabınızın kapağını kapattıktan sonra eğer kağıdı çok kolay bir şekilde çekebiliyorsanız buzdolabınızın lastiklerinin değişmesi gerekir. Kağıdı çekemiyorsanız lastiklerinde esneme ya da sorun yok demektir.

Buzdolabının soğutma yapmamasının temel sebeplerinden biri de üst fanıdır.Buzdolabınızı kapattıktan sonra iç kısmında bulunan düğmesine basın. Düğmeye bastığınızda ses gelmiyorsa eğer fan çalışmıyordur. Buzdolabı fanı neden çalışmaz adlı makalemizden fan arızaları hakkında bilgiler edinebilirsiniz.

Bu tür uygulamaları ve kontrolleri servis öncesi gerçekleştirmeniz gerekir. İşlemlerden sonra yine de buzdolabınızda çalışma durumu olmazsa eğer esenyurt buzdolabı tamircisi çağırma vakti gelmiş demektir.

Buzdolabı fanı neden çalışmaz

Buzdolaplarında iç ve dış olmak üzere iki farklı fan motoru bulunmaktadır. Bu yazımızda iç fan motoru arıza ve çözümleri konusuna değineceğiz. Buzdolabı iç fan arızası ve dış fan motoru arızaları neden oluşur inceleyelim.

Buzdolabında soğutma sisteminde, fan soğuğu eşit miktarda buzdolabına dağıtma işini üstlenir. Eğer iç fan iyi çalışmazsa buzdolabı soğutma işlemi yapmaz.

Buzdolabı iç fan motorunun bozulmasının üç nedeni var. Üç nedende de farklı belirtiler olur.

Buzdolabı İç Fan Motorunun Buz Tutması

Arızanın en yavaş hissedildiği arıza tipidir. Buzdolabınız soğukluğunu yavaş yavaş kaybeder. Yoğurt, süt, et gibi ürünler yavaşça bozulur. Buzdolabınızda zamansız bozulan yiyecekleriniz varsa ya da buzdolabınızda sıcaklık yükselmesi hissediyorsanız buzdolabı iç fan motorunuz buz tutmuş olabilir.

Ayrıca bu tür bozulmalarda, fan sesli çalışmaya başlayabilir. Ender durumlarda da hiç çalışmayabilir. Bu durumda buzdolabınızın içini dinleyin. Eğer olduğundan farklı ve gürültülü bir fan sesi geliyorsa fanınız buzlanmış olabilir.

Buzdolabının marka ve modeline bağlı olarak buzdolabının kapandığını belirten düğmeler vardır. Örneğin dijital buzdolaplarında “swich” ya da “lock” tuşu vardır. Klasik dolapların ise kapaklarının hemen yanında düğmeler bulunur. Bunlara basarak buzdolabına kapandı sinyali gönderip fanı dinleyin. Fanın çalışmasında bir sıkıntı varsa aşağıdaki çözümü uygulayın. Hala aynı sıkıntı varsa esenyurt buzdolabı tamircisi ne başvurun.

Buzdolabı İç Fan Motorunun Yanması

Bu tip arızada, buzdolabınızdan hiç fan sesi gelmez. Bazı buzdolapları fan motoru yanınca kendisini otomatik olarak kapatır. Buzdolabı fan motoru yandığında, yani çalışamaz hale geldiğinde buzdolabı soğutma işini tamamen keser. Buzdolabınızda, kötü bir koku oluşur. Bu durumda sizin yapabileceğiniz bir şey yoktur. Yetkili servisin motoru tamamen değiştirmesi gerekir.

Buzdolabı İç Fan Motorunun Pervanelerinin Zarar Görmesi

Bu tip arızalarda buzdolabı fanı sesli bir biçimde çalışır. Buzdolabınızı uzun zamandır kullanıyorsanız bu arıza normaldir. İç fan motorunun tamamen değişmesi gerekir.

Buzdolabı İç Fan Motoru Neden Çalışmaz?

Buzdolabı iç fan motoru, buzlanma yaptığı için, yandığı için, uzun süreli kullanımlarda pervane işlevini yerine getirmediği için arıza yapar.

Buzdolabı Fan Motorunun Buz Tutması ve Çözümü

Buzdolabınız hangi model olursa olsun aynı çalışma prensibi ile çalışır. Bu bakımdan tüm buzdolabı modellerinde iç fan motoru arızası ya da motorun buz tutması görülebilir. Buzdolabı fan motorunun buz tutması genelde buzdolabının elektriğinin sürekli gidip gelmesi sonucunda ya da düşük voltaj nedeniyle olabilir. Böyle bir durumda buzdolabı iç fan motorunun pervaneleri buz tutar. İçerisi zaten soğuk olduğu için de buz çözülmez.

Çözüm oldukça basittir.

Buzdolabınızı kapatın. Yiyecekleri içerisinden alın.Marka ve modele göre fanın yeri değişebilir ama buzluğu altta olan buzdolaplarında genelde fan buzlukta, buzluğu üstte olanlar da ise ortadadır. Buzdolabınızın tüm kapaklarını açın.Birkaç saat sonra fandaki buzlar eriyecektir.İki ya da üç saat sonra buzdolabınızı yeniden çalıştırın.Eğer sorun hallolmazsa mutlaka esenyurt buzdolabı tamircisi ile görüşün.

Buzdolabı İç Fan Motorunun Yanması: Sık elektrik kesintisi, düşük voltaj, fabrika kaynaklı hatalar fan motoru yanmasının nedeni olabilir.

Buzdolabı İç Fan Motorunun Pervanelerinin Zarar Görmesi: Uzun yıllar kullanılan buzdolaplarında fan pervaneleri, işlevlerini kaybeder. Şekilde bozulma ya da deformasyon olabilir, sürekli çalışmaktan ötürü pervane göbeği gevşemiş olabilir, buzlanma ya da aniden çözülme sonucu randımanlı çalışamamaktan zarar görmüş olabilir. Buzdolabınızda oluşabilecek her türlü arıza için esenyurt buzdolabı servisi her zaman sizlere profesyonel buzdolabı tamiri hizmeti vermektedir.

Buzdolabı soğutmuyor (Ekranlı)

Öncelikle yiyeceklerinizin bozulup bozulmadığını mutlaka kontrol etmeniz gerekiyor.
Buzdolabının kapısının lastikleri birbirine yapışmıyor ve kapı bu yüzden açık kalmış olabilir. Bu durumda sıcak hava içeri girer ve soğutma azalır. Bir bezi sıcak su ile ıslatıp lastikleri sildikten sonra, kapağı iki saat boyunca açmayın. Lastikler yumuşayarak birbirine yapışacaktır. 

Soğutma derecelerini gözden geçirin

Soğutma dereceleri soğutucu bölme için +2, dondurucu bölme için -22 veya ürününüzün modeline göre -24 ile -27 derecenin altında olmamalıdır.
 
Soğutmaya başladıktan sonra, normal konumları olan -18 ve +4 derecelere alabilirsiniz.

Ayrıca soğuk havanın dağılabilmesi için buzdolabının iç duvarıyla yiyecekler arasında dört parmak boşluk bırakılmalıdır.

Buzdolabı içine sıcak yiyecek koymamalıdır. Ürünün bulunduğu ortamın çok soğuk veya sıcak olmaması gerekir.

esenyurt Buzdolabı  motor değişimi

Servisimiz esenyurt Buzdolabı  motor değişimi kompresör değişim hizmetleri sunuyor. Aynı gün içinde tüm buzdolabı modelleri için motor montajı yapıyoruz. Profesyonel teknisyenlerimiz ile tüm işlemleri yerinde yapıyor ve yapılan işlemlere 1 sene garanti veriyoruz. Cihazınıza en uygun motor tipi ve değişim fiyatı almak için esenyurt  buzdolabı tamircisi ni Dilediğiniz zaman arayabilirsiniz. Dilerseniz 0 542 262 12 97 numaralı  destek alabilirsiniz.

Buzdolabı motoru değiştirmeden önce tüm ölçümler yapılır ve arıza net olarak tespit edilir. Motor arızası kesin ise motor yerinden sökülür ve yeni motor yerine takılır. Tüm bağlantılar ve sibop oksijen kaynağı ile kaynatılır. Eski motorun zarar verme ihtimaline karşı cihaza vakum motoru ile vakum yapılır. Bar göstergesi baz alınarak vakum bitince yeni gaz şarjı yapılır. Bu sırada cihazın derin dondurucu kısmına yerleştirilen ısı sensörü ile derece kontrolü sürekli yapılır. Gaz şarjı bittikten sonra tüm bağlantılar kontrol edilir ve cihaz toparlandıktan sonra yerine yerleştirilir. Takılan motorun 1 sene garantisi vardır.

Buzdolabı filtresi ne işe yarar? Motor gazı güçlü bir basın ile sisteme gönderir. Sistemden geri dönen gaz zamanla kirlenir ve parçacıklar olma ihtimaline karşı geri dönüşe bir filtre takılır. Bu filtre motora geri gelen gazı temizler ve borudan kaynaklı bir parça varsa burada tutar. Filtre sayesinde tıkanma sorunu olmaz ve motor sorunsuz çalışır.

Buzdolabı gaz şarjı nasıl yapılır

Buzdolabınızın özelliğine göre aynı gaz şarjı yapılır. R600 ve 34 gaz modellerinden hangisi varsa direkt olarak o kullanılmalıdır. Aksi taktirde cihaz çalışmaz. Gaz şarjı için cihazın girişine sibop takılır. Bu siboptan direkt olarak tüp ile gaz şarjı yapılır. Manometre ile gaz verilir ve her dolabın ölçüsü farklıdır. Buzdolabına gaz şarjı yapılır yapılmaz cihaz soğutmaya başlar. Manometre dışında cihazın verdiği tepkiler ile de gaz şarjı tamamlandı mı tamamlanmadı mı anlaşılır.

Buzdolabı gazı biter mi? En çok bu yanılgıya düşülür. Buzdolabını delmediğiniz sürece gaz kaçmaz veya bitmez. Muhakkak bir yerde kaçak vardır. Gövde kaçaklarını bulmak uğraş ister. Fakat görünürdeki tüm kaçaklar oksijen kaynağı ile kapatılır.

BUZDOLABI MOTOR DEĞİŞİM FİYATI NEDİR?

Buzdolabı motorlarının standart bir değişim fiyatı yoktur. Her cihazda aynı motor yoktur. Gazları bile farklıdır. R600, 134 gaz çeşidine ve cihazın üstündeki motorun beygirine göre fiyat değişir. Fakat cihazınızın modelini öğrenip 0532 773 32 60  numaramızdan fiyat talebinde bulunabilirsiniz. Firmamız kaliteli motor kullanmaktadır. Motor kalitesini nasıl anlarsınız ? Motor aluminyum sarma ise basittir. Bakır ise kalitelidir. Peki bunu nasıl anlayacaksınız? Ağırlıktan. Ağır olan kalitelidir. Aralarında 3 kg fark vardır.

İtinalı Servis Hizmetimizle siz müşterilerimizin memnunuyetini sağlamak için yıllara dayanan tecrübelerimiz ve uzman kadro ekibimizle sizlere hizmet sunmaktayız..

esenyurt buzdolabı tamircisi ne arıza Kaydı Bırakmak İçin Lütfen Çağrı Merkezimizi  Arıyarak Bizlere İletiniz İlginiz İçin Teşekkür Ederiz…

esenyurt  Beyaz eşya Servis,esenyurt  Beyaz eşya Servisi, esenyurt  Buzdolabı Servisi,esenyurt  Bulaşık Makinesi Servisi, esenyurt  Çamaşır Makinesi Servisi

ETİKETLER:esenyurt  buzdolabı tamircisi,buzdolabı tamircisi esenyurt  , buzdolabı servisi esenyurt  , esenyurt  buzdolabı tamircisi, beyaz eşya servisi esenyurt  , esenyurt  buzdolabı tamircisi, esenyurt  buzdolabı servis, buzdolabı markaları, buzdolabı modelleri,esenyurt  Buzdolabı Servisi, Buzdolabı Tamircisi esenyurt,Buzdolabı Servisi esenyurt  ,esenyurt  Buzdolabı Tamircisi,Beyaz Eşya Servisi esenyurt,esenyurt  Buzdolabı Servisi

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

SERVİS CAGIRMAK ICIN TIKLAYIN